Mezoterapia igłowa jest jednym ze skuteczniejszych sposobów walki z wypadaniem włosów. Mężczyźni z reguły łysieją częściej i szybciej, ale to leczenie łysienia u kobiet jest bardziej skomplikowane. Po określeniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów, należy szybko wdrożyć metodę leczenia.
Mezoterapia nie jest zabiegiem jednorazowym. Aby uzyskać oczekiwane efekty, należy ją powtarzać. Ostateczna ilość zabiegów, a także ich rozmieszczenie w czasie są uzależnione od tego, w jakim stadium zaawansowania jest choroba pacjenta oraz jakie są jego oczekiwania.
Za pomocą licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się specjalnie przygotowane koktajle odżywiające włosy lub środki farmakologiczne. Nakłuć dokonuje się za pomocą igły i strzykawki. Pod wpływem mikrourazów aktywowane są procesy regeneracyjne, polepsza się ukrwienie skóry. Efektem zabiegu mezoterapii igłowej jest również pobudzenie cebulek włosów.
Warto być świadomym tego, że po kuracji skóra przez jakiś czas będzie zaczerwieniona i nieco opuchnięta, a z czasem pojawią się na niej również niewielkie siniaki – to skutki uboczne zabiegu. Na szczęście mijają one bardzo szybko – zwykle już po kilku dniach.
Aby skóra głowy jak najszybciej powróciła do dawnej kondycji, ważne jest, by pacjent dostosował się do zaleceń i stosował odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry, unikał korzystania z solarium, sauny czy stosowania odżywek, a także wziął sobie do serca inne porady, jakich udzielił mu lekarz wykonujący zabieg.
Warto pamiętać, że aby po kuracji w miejscu nakłuć nie pojawiły się nieestetycznie wyglądające przebarwienia, zaleca się smarowanie ich kremem z filtrem do czasu, aż grudki na skórze całkowicie się wchłoną.